Wczytuję dane...
REGULAMIN

 1. Właścicielem sklepu internetowego www.kotlyonline.pl (zwanym dalej Sklepem Internetowym) jest"MAREL" Marek Stochel (zwana dalej MAREL) z siedzibą przy ul. Kościuszki 28C w Szprotawie. NIP: 9241693630, REGON: 081036503.
 2. Podstawowym warunkiem realizacji dokonanych zakupów jest prawidłowe wypełnienie przez Klienta formularza zamówienia, który jest udostępniony na stronach sklepu internetowego.
 3. Przyjęcie zamówienia do realizacji może wymagać potwierdzenia telefonicznego przez pracownika sklepu internetowego.
 4. Ceny towarów znajdujących się w Sklepie Internetowym są podane w złotych polskich i zawierają podatek VAT (są cenami brutto).
 5. Dane osobowe podawane podczas rejestracji Klienta są wykorzystywane przez MAREL, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 101 poz. 926 z 2002 r. – tekst jednolity) i nie będą udostępniane innym podmiotom za wyjątkiem organów państwowych do tego uprawnionych. Klient dokonujący zakupu w sklepie wyraża zgodę na przekazanie swojego adresu e - mail do Grupa Allegro Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu oraz na przetwarzanie przez sklep http://www.kotlyonline.pl oraz Grupa Allegro Sp. z o.o., danych osobowych Klienta w celu wypełnienia ankiety z opinią o dokonanej transakcji w Sklepie http://www.kotlyonline.pl oraz potwierdzenia objęcia transakcji Programem Ochrony Kupujących (zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 ).
 6. Klient ma prawo do wglądu, modyfikacji i usunięcia swoich danych osobowych.
 7. Wszystkie dane osobowe są chronione przed dostępem osób trzecich.
 8. Dla zamówień realizowanych przedpłatą,  termin realizacji zamówienia jest zależny od obecnego terminu realizacji produkcji kotłów przez producentów (w większości przypadków zamówienie jest realizowane do 5 dni roboczych).
 9. W przypadkach szczególnych termin realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu. Każdorazowo Klient jest informowany o takim przypadku i ma prawo odstąpić wówczas od dalszej realizacji zamówienia.
 10. W wyjątkowej sytuacji zastrzegamy możliwość wstrzymania realizacji zamówienia w przypadku braku towaru lub jego wycofania z rynku.
 11. Klient ma możliwość dokonania zwrotu zakupionego towaru w terminie 10 dni od daty jego otrzymania (decyduje data nadania listu przewozowego). W celu dokonania zwrotu niezbędne jest wcześniejsze potwierdzenie tego faktu. Towar należy zwrócić w stanie niezmienionym (w zapieczętowanym opakowaniu) i kompletnym (wraz z gwarancją, dokumentacją i akcesoriami dodatkowymi). Zwracany towar nie może nosić śladów używania ani nie może być w żaden sposób zniszczony. Koszty wysyłki zwrotnej pokrywa Klient.
 12. Nie wyklucza się możliwości produktów konfigurowanych indywidualnie lub sprowadzanych na specjalne zamówienie. W przypadku towarów, które MAREL uzna za nietypowe lub w przypadku pojedyńczej transakcji, może być wymagana wpłata zadatku. Wysokość zadatku ustalana jest indywidualnie. W przypadku zamówienia realizowanego z zastosowaniem zadatku termin na wywiązanie się z umowy wynosi 30 dni dla obu stron.
 13. Za zamówiony towar można zapłacić:
  • przelewem bankowym;
 14. Zamówione produkty dostarczamy wyłącznie na terenie RP za pośrednictwem firmy kurierskiej.
 15. Zakup towaru na naszej stronie jest jednoznaczny z zawarciem umowy zakupu pomiędzy MAREL  a kupującym.
 16. Koszt transportu wyliczany jest automatycznie przy zamawianiu towaru i zostaje podany do wiadomości kupującego.
 17. Sprawdzenie towaru w obecności kuriera jest obowiązkowe. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń przesyłki należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie z firmą MAREL - pracownik sklepu udzieli wskazówek jak prawidłowo wypełnić protokół szkody. Spisanie protokołu szkody w obecności kuriera jest obowiązkowe. Oprócz spisania protokołu, obowiązkowe jest wpisanie w uwagach na liście przewozowym - "przesyłka uszkodzona - spisujemy protokół". 

  W przypadku przesyłki bez pobrania sprawdzenie towaru następuje po podpisaniu listu przewozowego. W przypadku przesyłki pobraniowej sprawdzenie następuje po dokonaniu zapłaty i podpisaniu listu przewozowego.
 18. Jeśli przesyłka wysyłana za pośrednictwem firmy kurierskiej nie zostanie odebrana przy pierwszej próbie dostarczenia, Klient zobowiązany jest do pokrycia dodatkowych kosztów dostarczenia towaru za każdą następną próbę i koszty przechowywania paczki.
 19. Towar dostarczany jest wraz z dokumentem gwarancyjnym oraz z fakturą VAT lub paragonem fiskalnym - ewentualnie dokumenty mogą zostać dosłane listem poleconym.
 20. Uprawnienia z tytułu gwarancji należy wykonywać zgodnie z warunkami zamieszczonymi na karcie gwarancyjnej. W przypadku, kiedy z towarem dostarczona jest oryginalna karta gwarancyjna producenta naprawy gwarancyjne dokonuje sieć autoryzowanych serwisów, których adresy są podawane na karcie gwarancyjnej.
 21. W sprawach nie uregulowanych powyższym dokumentem stosuje się odpowiednio przepisy kodeksu cywilnego.
 22. Wszystkie znaki towarowe, zdjęcia produktów, loga i nazwy producentów znajdujące się na stronach sklepu "www.kotlyonline.pl" należą do ich właścicieli i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.
 23. Treść Sklepu Internetowego nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66, ust. 1 Kodeksu Cywilnego.

  INFORMUJEMY ŻE W MIESIĄCACH PAŻDZIERNIK - GRUDZIEŃ PRZESYŁKI MOGĄ DOCIERAĆ DO PAŃSTWA NAWET DO 7 DNI ROBOCZYCH ZE WZGLEDU NA ICH BARDZO DUŻA ILOSĆ. SPOWODOWANE TO JEST ŚRODKIEM SEZONU GRZEWCZEGO. ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY

Obsługa Sklepu 
kotlyonline.pl